Misschien ziet u af en toe een kindje lopen met een kleurrijke tas van onze school? Dan is dit zonder twijfel de vertel- of leestas!
Elke klas heeft één of meerdere van zulke tassen. Ze worden telkens uitgeleend voor een week (of langer) aan iemand van de klas. In de tas wachten er een heleboel interessante teksten en plezante spelletjes om gelezen en gespeeld te worden.
Elke tas draait rond een boek dat gelezen of verteld wordt. Er zitten spelletjes in, informatie over de auteur, …
Op die manier probeert onze school bij te dragen aan de lees- en taalontwikkeling van de kinderen. Door veel te lezen leren de kinderen niet alleen beter technisch lezen, ook hun woordenschat wordt uitgebreid. Natuurlijk speelt lezen ook een belangrijke rol in de sociale en emotionele ontwikkeling van de kinderen. 
In de tas zit er tevens een schriftje waar de kinderen een tekening kunnen maken of iets schrijven over de tas. Zelfs de ouders mogen daarin hun bevindingen noteren!
Veel leesplezier!